Bodové střešní světlíky
výroba - servis - poradenství

LAM-PLAST

LAM-PLAST spol. s r.o.
Střížovice 86, 768 21 Kvasice +420 573 358 090
ZOBRAZIT MENU
Informace o firmě Záruka kvality Časté dotazy Novinky a aktuality Sponzorujeme

Základní iformace o nabídce bodových střešních světlíků

Bodové střešní světlíky vyrábíme a dodáváme v mnoha variantách dle potřeb a přání zákazníků. Světlíky dělíme: Používají se především k přímému osvětlení a odvětrávání průmyslových hal, občanských a bytových staveb, chat a obytných přívěsů. Jsou vhodné pro všechny typyplochých střech, popřípadě střech s mírným spádem. Používají se pro přímé osvětlení a větrání, nucené větrání.

Technický popis světlíků

KOPULE

Kopule se vyrábí z PMMA-akrylátové sklo o tloušťce cca 3mm tepelným zpracováním technologií volného vyfukování za tepla. Jednotlivé vrstvy jsou provrtány a spojeny nepropustnou oboustranně lepící páskou. Do vyvrtaných otvorů je nalepena plastová krytka pro šroub, která brání proti vodě a vloupání.

PODSTAVA

Může být laminátová nebo kovová. Laminátové podstavy jsou vyráběny ruční laminací v různých výškách a sklonech. Každá podstava je tepelně izolovaná dvoucentrimetrovovu vrstvou polyuretanové pěny. Podstavy je možné vyrábět v různých barvách s různým napojením na povrch stěny (trapézové nádstavce nebo s folií). Do stěny podstavy je také možné usadit ventilátor.

Fyzikální údaje

Námi vyráběné střešní světlíky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, nízkou specifickou hmotnost, vysokou pevnost, odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům, výbornou propustnost světla.

Tepelně technické vlastnosti

Součinitel prostupu tepla

1-vrstvý světlík … U < 5,6 W.m-2.K-1, 2-vrstvý světlík … U = 1,99 W.m-2.K-1, 3-vrstvý světlík … U = 1,56 W.m-2.K-1, 4-vrstvý světlík … U = 1,29 W.m-2.K-1.

Světelná propustnost

1-vrstvá … 92% … 85%, 2-vrstvá … 85% … 78%, 3-vrstvá … 78% … 72%, 4-vrstvá … 70% … 64%.

Hořlavost

kopule PMMA … E, kopule PC … B, podstava … D
Grafické zpracování a vývoj aplikace pro společnost LAM-PLAST realizuje DUNA Graphics - profesionální systémy pro internet