Časté dotazy

Na jaký typ střechy jsou Vaše světlíky vhodné?

Na ploché střechy a střechy s mírným spádem do 15°.

Jaký je rozdíl ve světlíku v pevném provedení, denní větrání a výlez na střechu?

Pevný bodový světlík slouží pro prosvětlení místnosti. Denní větrání slouží pro prosvětlení a také zajišťuje větrání místnosti (otevření 30 cm). Výlez na střechu zajišťuje prosvětlení a v případě potřeby lze kopuli odklopit a vstoupit na střechu. Kopule je při odklopení cca 90° zajištěna buď řetízky nebo písty.

Jaký počet vrstev mám zvolit?

1-vrstvé kopule jsou vhodné do nevytápěných místností např. garáže. 2-vrstvé kopule jsou vhodné např. do chodby, průmyslových hal. 3-vrstvé kopule jsou vhodné např. do obývacích místností, dětských pokojů, kuchyní. 4-vrstvé kopule jsou vhodné do koupelny, sauny, bazénů.

Jakou výšku podstavy mám vybrat?

Záleží na izolační vrstvě, kterou bude střecha po rekonstrukci zateplená, vhodná je výška 30 nebo 50cm. Pokud se střecha neizoluje, postačí výška 15 cm.

Vyrábíte pouze transparentní kopule?

Ne, kromě transparentních ( průhledných) kopulí máme v nabídce i kopule opálové (mléčné). V případě zájmu lze barvu kopule vyrobit i v jiném barevném provedení.

Jaký je rozdíl mezi kopulí PMMA a PC?

PMMA kopule je vyrobena z polymetylmetakrylátového skla a je to nejlevnější varianta kopule. PC kopule je vyrobena z polykarbonátu a je až 300x odolnější vůči mechanickému poškození než PMMA kopule.

Mám 20 let starý střešní světlík, potřebuji kopuli i podstavu?

Pokud bude kopulový střešní světlík v pevném provedení , postačí vyměnit pouze kopuli. Důležité je znát vnitřní i vnější rozměr staré kopule.

Jak se ovládá bodový světlík v provedení denní větrání?

Střešní světlík může mít mechanický nebo elektrický otvírač. Mechanický se skládá z trapézového šroubu a ovládací kliky v délkách 1,5; 2; 2,5 a 3 m. Elektrický otvírač je složen z el. motoru a ovládacího interiérového tlačítka. V obou případech je světlík doplněn o otvírací PVC rámeček.

Zeptejte se

Facebook
Facebook
Instagram