Základní iformace o nabídce bodových střešních světlíků

Bodové střešní světlíky vyrábíme a dodáváme v mnoha variantách dle potřeb a přání zákazníků. Světlíky dělíme:

  • – podle počtu vrstev kopule: jedno, dvou, čtyř nebo pětivrstvé,
  • – podle barvy kopule: čiré nebo mléčné ve standardu (můžeme ale nabídnou barvu a materiál dle výběru zákazníka),
  • – podle tvaru světlíku: čtvercové, obdélníkové, kruhové,
  • – podle způsobu užití: prosvětlovací, větrací, výlezy na střechu,
  • – podle otevírání: ruční nebo motorové.

Používají se především k přímému osvětlení a odvětrávání průmyslových hal, občanských a bytových staveb, chat a obytných přívěsů. Jsou vhodné pro všechny typyplochých střech, popřípadě střech s mírným spádem. Používají se pro přímé osvětlení a větrání, nucené větrání.

Technický popis světlíků
KOPULE

Kopule se vyrábí z PMMA-akrylátové sklo o tloušťce cca 3mm tepelným zpracováním technologií volného vyfukování za tepla. Jednotlivé vrstvy jsou provrtány a spojeny nepropustnou oboustranně lepící páskou. Do vyvrtaných otvorů je nalepena plastová krytka pro šroub, která brání proti vodě a vloupání.

PODSTAVA

Může být laminátová nebo kovová. Laminátové podstavy jsou vyráběny ruční laminací v různých výškách a sklonech. Každá podstava je tepelně izolovaná dvoucentrimetrovovu vrstvou polyuretanové pěny. Podstavy je možné vyrábět v různých barvách s různým napojením na povrch stěny (trapézové nádstavce nebo s folií). Do stěny podstavy je také možné usadit ventilátor.

Fyzikální údaje

Námi vyráběné střešní světlíky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, nízkou specifickou hmotnost, vysokou pevnost, odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům, výbornou propustnost světla.

Tepelně technické vlastnosti
Součinitel prostupu tepla

1-vrstvý světlík … U < 5,6 W.m-2.K-1, 2-vrstvý světlík … U = 1,99 W.m-2.K-1, 3-vrstvý světlík … U = 1,56 W.m-2.K-1, 4-vrstvý světlík … U = 1,29 W.m-2.K-1.

Světelná propustnost

1-vrstvá … 92% … 85%, 2-vrstvá … 85% … 78%, 3-vrstvá … 78% … 72%, 4-vrstvá … 70% … 64%.

Hořlavost

kopule PMMA … E, kopule PC … B, podstava … D

Facebook
Facebook
Instagram